Pár šedin a plná hlava snů

Ráda bych na tomto blogu vzdala hold novináři Reinaldu Escobarovi, který právě oslavil šedesáté narozeniny. Záviděníhodných šedesát let, které by v normálním životě vydali dostatek materiálu na dvě století.

Pracoval jako novinář v oficiálních médiích, než ho v roce 1988 z oboru vyloučili, protože jeho články „neodpovídaly ediční linii periodika Juventud Rebelde“. Po mnoha kotrmelcích se nakonec stal opravářem výtahů, aby měl z čeho žít. K překážkám přistupoval s moudrostí, díky které se stal pro mnoho lidí rádcem a pro stovky adoptivním otcem. Jeho zásada „tohle se nám děje, protože žijeme“ mu pomohla překonat vyloučení ze společnosti, časté návštěvy a nátlak chlapců z vnitra a podezíravost mnoha známých.

Macho, jak mu říkají mí kamarádi, byl ve svém bytě svědkem zrodu celé generace písničkářů na kultovních mejdanech u „Macho Rico“, které se pořádaly každý poslední pátek v měsíci v nejtvrdších letech Zvláštního období. Na stole v hale stála dóza s cukrem, vítající všechny, kteří po vystoupání do čtrnáctého patra po schodech potřebovali energii ke zpěvu, čtení, nebo hraní na kytaru.

Jako částečný domorodec (potvrzují to Taínské rysy v jeho tváři) má záviděníhodnou schopnost umět vysvětlit téměř cokoli na světě. Je vždy ochotný se zaplést do jakéhokoli projektu a mladí ho hledají, aby jim vnukl své nejšílenější nápady. Reinaldo Escobar sbírá přátele, slovníky a projekty a každou chvíli nám připomíná, že důležité není co se ti stane, ale jak se s tím vypořádáš.

Chlap, se kterým sdílím život i všechny své projekty od doby, kdy mi bylo 14 let, je příkladem (pro mnoho lidí bolestným) toho, že se člověk může dožít šedesátky s pár vráskami, ale mnoha sny!

Všechno nejlepší lásko!

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s