Čas nic nestojí

Schválně jestli v tomhle městě najdete aspoň jedny veřejné hodiny, které ukazují přesný, nebo aspoň přibližný čas. Nenajdete. Dokonce ani na průčelí vlakového nádraží, kde nehybné ručičky ukazují pořád pět dvacet. Není to tím, že bychom trpěli nějakou averzí k mechanismu s ozubenými kolečky, nebo k digitálním obrazovkám. Je to jenom tím, že pro nás nemá čas žádnou hodnotu.

Můžeme strávit hodinu ve frontě na zaplacení elektřiny, nebo využít půlku pracovního dne na opravu páru bot. Pokud se nám do večera podaří dotáhnout do úspěšného konce aspoň jednu věc, máme proč se radovat. Organizovat, nebo pokoušet se efektivněji využít čas může vést jen k dilematu mezi propadnutím neuróze a masochismem.

Je to každodenní dobrodružství! Nikdy přesně nevíte, kdy pojede autobus, kdy se vám podaří sehnat nějakou službu, nebo si koupit lístek. Šťastni jsou ti, kterým je jedno, jestli je půl desáté, nebo čtvrt na jedenáct. Ty otravné stroječky, které se svým tik tak snaží měřit tok minut a hodin nám přináší jen špatné svědomí a nenechají nás vychutnat si ten blažený pocit z mrhání časem.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s