Den matek, aneb moderní matka

Nálepka na rohu ulic Belascoain a Reina

Nálepka na rohu ulic Belascoain a Reina

(Text od neděle 11.května čekal na připojení k internetu, které bylo obnoveno až dnes)

Z mého syna se stává muž a začíná vyžadovat vlastní prostor. Momentálně je jeho teritorium maličké – jeden pokoj, chaos někoho, komu nudně uklizené věcí nic neříkají a anarchistické heslo „Chci dělat co se mi zlíbí“. Dovedu si představit tu srážku s realitou, až se jeho požadavky po autonomii rozšíří na celé město a zemi. Až bude první dosaženou metu, věšení idolů na stěny, následovat potřeba vyjádření nějaké „nepohodlné“ záliby.

Přijde den, kdy mu k pocitu jinakosti nebude stačit účes, móda, nebo hudba. Stane se z něj aktivista, reakcionář, nebo extrémista, a to s absolutním souhlasem, ano, slyšíte dobře, jeho matky. Nemám v úmyslu ho vyhodit z domu, ohlásit, či zapírat jeho činy, nebo vysvětlovat, že „jsem ho takhle nevychovala“, abych se zbavila odpovědnosti.

Nakonec i on musí vydržet se mnou. Ať už je co chce, podvodník, pyroman, buřič, nebo ke všemu lhostejný, bude mě mít vždycky po svém boku. Měli bychom se ho zeptat, jestli udělá to samé pro mě. Jestli pro něj jednoho dne nebude tento blog, má historie a všechny mé nepřístojnosti příliš velkou zátěží.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s