Sup

Mezi řadou jmen, které neodhalují nic z podstaty věci jež označují, je i hurikán Paloma (holubice). Jeho obávaný let, už kategorie čtyři, se daleko více podobá lovu supa než mávání bílých křídel. Hurikánům se dávají něžná jména, která později rozšiřují slovník katastrof. Hurikán odejde a nechá nás se svým jménem jako Iván, Charlie, Denis nebo Gustav, aby nám toto jméno pak připadalo jako synonymum zkázy. Proto našim politikům a jejich ničivým ekonomickým plánům říkáme jmény tropických bouří nebo hurikánů kategorie pět, které si s sebou odnesly tolik obydlí.
Dnes je ale tento jmenný sarkasmus ještě krutější. Paloma krouží nad raněným ostrovem a zatíná zobák do regionů ještě zjizvených po hurikánech ze srpna a září. Má holý krk supa a její černé peří nevěští nic dobrého.
Je lepší nesnažit se porozumět přírodě. Řídí se svým zmatkem a svojí logikou. Na nás teď dopadá její rozladění a šílenství. Paloma se přežene a nechá nám ostrov stát na tom samém místě. Jenom zkáza bude o něco hlubší a naše sny daleko vzdálenější.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s