Nejsem oběť, nesu odpovědnost

Mohla bych být celé dny vystrašená a schovávat se před muži, stojícími dole na stráži. Mohla bych zaplnit celé archy výčtem osobních problémů, které mi přinesl tento blog a svědectvími lidí, kteří byli „upozorněni“, že jsem nebezpečná osoba. Stačilo by jedno rozhodnutí a každý můj text by mohl být jednou dlouhou stížností a prstem, ukazujícím na viníky. Já se ale necítím být obětí. Nesu za to odpovědnost.

Vím, že jsem mlčela, že jsem dovolila několika málo lidem řídit náš ostrov, jako kdyby to byl jejich soukromý podnik. Předstírala jsem a souhlasila s tím, aby jiní rozhodovali o věcech nás všech, zatímco jsem se vymlouvala na přílišné mládí a křehkost. Jsem odpovědná za to, že jsem si nasadila masku, že jsem svého syna a rodinu používala jako argument, proč se ničeho neodvážit. Tleskala jsem, stejně jako skoro všichni ostatní, a když jsem toho měla plné zuby, volila jsem emigraci a říkala, že je jednodušší zapomenout, než se snažit něco změnit. Také jsem se několikrát nechala unést zlobou, nebo podezíráním, které mi nadělaly v životě paseku. Nechala jsem je, aby mi naočkovali paranoiu a v době dospívání jsem si často pohrávala s myšlenkou loďky v mořských vlnách.

Necítím se jako oběť a tak vždycky když míjím své dva pronásledovatele, trošku si nadzvednu sukni a ukážu jim nohy. Není nic více paralyzujícího, než když na ženské lýtko dopadnou sluneční paprsky . Nejsem ani mučedník a dávám si pozor, aby mi na tváři nikdy nechyběl úsměv, protože smích je jako kamení v zubech diktátorů. Takže žiji dál tak, jak jsem zvyklá a nehodlám se nechat proměnit v uzlíček nářků. Koneckonců, vše, co dnes prožívám, je výsledkem i mého mlčení, přímým plodem mé předchozí pasivity.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s