Navenek

Včera skončil Americký summit a nevypadá to, že by se chystalo nějaké zvláštní zasedání parlamentu nebo Ústředního výboru strany, aby byly analyzovány Obamovy návrhy. „Nový začátek postoje vůči Kubě“ řekl severoamerický president v Trinidadu a Tobagu. Přesto dnešní reflexe Fidela Castra oslavují jen dlouhý projev Daniela Ortegy. Novináři z televizních zpráv nevyrazili do ulic ptát se lidí na jejich dojmy a mého souseda zapsali do seznamu na operaci Caguairán, která se připravuje pro případ eventuálního napadení ze severu.

Vzhledem k důležitosti dění by se měla dnešní domovní schůze věnovat novým vztahům mezi Kubou a Spojenými státy. Předseda ale radši bude mluvit o nedisciplinovaných sousedech, kteří házejí odpadky mimo kontejnery, než aby se nás zeptal, co si myslíme o konci letitého sporu. Ve škole jeden učitel mému synovi neustále opakuje, že „Obama je jako Bush, ale natřený na černo“, a billboardy vyzývající nás k boji proti imperialismu pořád visí v ulicích.

Nevím, co si mám myslet o rozdílu mezi tím, co se říká zahraničí, a tím utahaným kázáním, které nám dávají každý den. Dokonce i sám Raúl Castro vypadá, že je ochotný mluvit s Obamou o tématech, o kterých s námi nikdy diskutovat nechtěl. Nemůžu se ubránit pochybám, zda všechny ty vavříny a ochota jednat o těchto tématech nejsou jen slovy, která  směřují navenek a k nám se dostávají jen z doslechu.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s