Pod tlakem ne…., ale bez tlaku také ne

Dnes ráno jsme byli doprovodit kamaráda Edgara, který byl podat odvolání proti zamítnutému výjezdnímu povolení. Kousek od „Kanceláře právního poradenství“ se nachází sídlo celostátní Imigrační a cizinecké policie. Už to tu znám, protože přesně tady jsem před rokem podávala podobné odvolání, které vyústilo v potvrzení, že „v tomto okamžiku nemohu vycestovat“. Atmosféru této pobočky Ministerstva vnitra tvoří uniformovaní úředníci a mlčící lidé čekající na znovuprojednání svých případů.

Podpisy sebrané porůznu mezi Kubánci jsme předali úřednici ve službě, a ta nám sdělila, že teď má úřad šedesát dní na podání odpovědi. V pátek byli Edgarovi dva příslušníci od jednotky sekce 21 „doporučit“, aby se na místě, kam jsme dnes šli, raději nevyskytoval. Slibovali, že když bude hezky v klidu, dají mu cestovní povolení ještě do srpna. Poté, co tento mladík podstoupil hladovku, migrační úřady nemohou – jak říkali ti dva mladíci – „jednat pod tlakem“, protože by to vypadalo, jako by bylo jejich povinností nechat ho nastoupit do letadla.

Jako kdyby to nebyla na nejnormálnější věc na světě – my, občané vyvíjíme nějaký nátlak a politici následkem toho zlepšují své chování. Přece přesně kvůli tomu jsou tam, kde jsou! Aby se – čas od času – řídili požadavky společnosti. Nebylo snad už dostatečným počtem hlasů řečeno, že povolování cestovat na Kubu a z Kuby by mělo být zrušeno? Co se ještě musí stát, aby nám přestali brát toto právo?

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s