Průvod a epidemie

Fotografie převzata z „Yahoo noticias Mexico“

Obě zprávy následovaly za sebou a byly tak protikladné, že se i sám hlasatel musel dost snažit, aby nedal najevo překvapení. Ta první mluvila o veřejném shromáždění na prvního máje a druhá vyhlašovala stav ohrožení epidemií prasečí chřipky. Od úterního odpoledne byla celostátně zavedena řada účelných preventivních opatření, ale úmysl shromáždit v pátek na jednom místě téměř milión lidí to nepřekazilo.

Mé zkušenosti s problémy chřipky mi napovídají, že velké shromáždění lidí je ideální prostředí pro šíření nemoci. Přijatá opatření by tedy měla obsahovat jako prevenci také odložení nebo zrušení oslav dne pracujících. Nechci šířit planý poplach. Neznám nikoho, kdo by byl nakažen, a vím, že bylo oficiálně vyhlášeno, že na Kubě není žádný registrovaný případ nemoci. Ale také si pamatuji, že to samé nám dlouho tvrdili o AIDS, než konečně přiznali, že už na Kubu dorazil, nemluvě o každoročně vykouzlených číslech o výskytu horečky dengue.

Se vší pokorou žádám kubánskou vládu, aby přehodnotila nápad svolat v tuto chvíli tisíce lidí. Prosím o méně smyslu pro teatrálnost a více pro ochranu občanů.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s