Budoucí Frankenstein

Značkové hodinky vyměnil za mikroprocesor, motherboard mu nechal bratr, který opustil zemi. Teď už mu chybí jen paměti RAM, aby si mohl sestavit svého příštího Frankensteina, se kterým se on a pár  dalších mladíků od něj z domu budou moci připojit k internetu. Ještě mu ani nebylo třicet, ale už přes deset let si sám staví  počítače díky černému trhu se součástkami pro informatiku. Ze začátku to byly opravdové zmetky plné inovací, ale časem vznikaly počítače čím dál tím úhlednější a schopnější konkurence.

Teď právě prožívá tvůrčí proces – jeho nový produkt by mu měl umožnit vykašlat se na nudnou práci a závislost na státu a vrhnout se do obchodu s výrobou DVD. Komplikovaný editační program mu dovolí prezentovat se jako „specialista na natáčení svateb a oslav narozenin“, což je neformální a velmi dobře placené povolání. Sní o tom, že se připojí k internetu a na chatu si tam najde dívku, která by ho odsud dostala. Fantazíruje, že mu jeho nevěsta v den svatby daruje počítač, ke kterému nebude potřeba doplnit ani ten nejmenší šroubek.

Když se rozneslo, že Raúl Castro povolí prodej počítačů Kubáncům, zaradoval se tenhle aternativní technik, že snad ani nebude muset čekat tak dlouho. Za cenu, kterou dnes stojí v obchodě laptop, dokáže pořídit součástky nejméně na tři počítače. Jeho Frankensteinovi ale chybí to nejdůležitější – možnost dostat se ven a udělat první krůčky na webu. Aby se z něj stalo něco víc, než náhodné seskupení obvodů, potřebuje zásah bleskem připojení, záblesk, který by ho probudil k životu.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s