Oslava bez oslavence

Před pár dny jsme uspořádali malou oslavu pro přátele při příležitosti dokončení montáže nových výtahů. Oslava byla na místě, protože už více než sedm měsíců chodíme do našeho čtrnáctého patra po schodech. Všem jsme zavolali, ať se připraví na dlouhý večírek a přinese něco dobrého. Byla velká škoda, že dorazili tak unavení a tvářili se, jako bychom je podfoukli, protože zbrusu nové ruské výtahy oznámily blikáním červených kontrolek poruchu.

Úředníci, kteří jeli do Ruska nové výtahy nakoupit, rozhodli, že není nutné utrácet za postraní navaděče, jakési koleje, po kterých kabina jezdí. Podle nich byly ty staré, používané přes 25 let, kompatibilní s novými výtahy, které na ně namontovali. Nebudu zabíhat do metafor a vytvářet paralely mezi elektromechanikou a politikou, ale roubování novátorských vynálezů na prokazatelně opotřebované základy už jsem někde viděla.

Konečným výsledkem nekompatibility starých sovětských dílů a nových ruských strojů je ohlušující rachot při pohybu výtahu a neustálé poruchy. Montáž už navíc skončila. V tabulce plnění plánu společnosti, která je namontovala, je napsáno „splněno“ a mechanici za chvíli odejdou do další budovy. Jenomže my pořád ještě musíme většinou šplhat po schodech a mezi kamarády jsme za šprýmaře. Myslí si, že pořádat oslavy za výtahy, které nejezdí, je projevem špatného vkusu.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s