Nikdo neposlouchá

 

Přešli jsme z jednoho extrému do druhého. Před třemi lety jsme měli presidenta, který mluvil do mikrofonů dlouhé hodiny, a teď máme jiného, který nám neřekne ani slovo. Přiznávám se, že je mi sice bližší diskrétní styl, je ale potřeba, aby tváří v tvář naší nespokojenosti přece jen podal spoustu vysvětlení. Někdo si musí stoupnout a vysvětlit, proč ztroskotala platová reforma, zdůvododnit odklad tolik potřebného rozdělení půdy a objasnit, proč se nezmenšuje propast mezi kubánským pesem a konvertibilní měnou.

Někdo musí ukázat tvář a vysvětlit, kde zůstal slib zrušení výjezdního povolení z Kuby, co se stalo s opakovaným rozkazem snížení objemu dovozů a kde skončilo to zpropadené zlepšení podnikatelského prostředí. Stejný hlas, který v roce 2007 hlásal, že by „sklenice mléka měla být dostupná všem“, by nám teď měl objasnit, proč je tak složité dostat tuto cennou tekutinu do úst našich dětí. Tento muž, který v mnoha mých krajanech znovu vzbudil iluze, by měl vystoupit a přiznat své selhání, nebo se s námi alespoň podělit o potíže, s nimiž se potýká.

Očekávám vysvětlení proč nebyla přijata Obamova nabídka, aby americké telekomunikační společnosti poskytovaly internet Kubáncům. Požaduji, stejně jako mnozí v mém okolí, přesvědčivé argumenty, proč jsme nevstoupili do Organizace amerických států, nebo důvody, proč stále nebyl uveden v praxi obsah Mezinárodní úmluvy o ekonomických, sociálních a kulturních právech a Mezinárodní úmluvy o občanských a politických právech.

Seznam otázek bez odpovědí je dlouhý a schovávání se před tolika otazníky problémy určitě nevyřeší. Prosím, aby se někdo, kdo zná odpovědi, brzy ukázal.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s