Claudia aneb odvaha naruby

claudia_lia_yo1

Claudia Cadelo, Lía  Villares a já a odpoledne bloggerek

Autoka bloggu Octavo Cerco má dnes šestadvacáté narozeniny.

Když jsem se podruhé setkala s Claudií, držely jsme každá jeden konec prostěradla, na kterém bylo napsáno jméno Gorki. Bylo to během koncertu na Tribuna Antiimperialista, kde jsme skandovaly hesla za propuštění zpěváka kapely Porno para  Ricardo. Naše výkřiky byly krátké a tlumené, díky všem těm ranám, co jsme utržily, a také díky ohromným tlampačům, ze kterých se linul neochvějný hlas Pabla Milanése. A ta dívka, co tam vedle mě stála, si krátce nato otevřela upřímný a otevřený blog, který má dnes hodně čtenářů na Kubě i v zahraničí.

Na Claudii se mi nejvíc líbí, že přiznává, že má strach, že sebou vždycky trhne, když zaslechne nějaký hluk, a že se bojí dlouhých paží státní bezpečnosti. A kdo ne? V zemi, kde se tolik lidí prohlásilo za hrdiny, je tohle  a priori přihlášení se ke zbabělosti až moc upřímné na to, aby bylo přijato. Vládne tu pomýlená představa, že hrdinství znamená léta vězení a jizvy, a nikoli unavenou tvář ženy, která nezračí zášť, nýbrž otázky. Tahle křehká bloggerka se svým strachem boří podobné stereotypy každý den  .

Dnes budeme u nás na terase slavit Claudiiny narozeniny. S itinearaio blogger, diskuzemi, nějakým dokumentárním filmem a také trochou rumu. Připiju si na tuhle dívku, která publikuje své názory, totiž pravdy, které si mnohý dospělý a statný chlap troufne nanejvýš pošeptat manželce do ucha.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s