Co udělají s vlajkami?

 

V noci ozařovaly část Malecónu červené záblesky. Právě tu část, kde na vás vždycky hvízdají policisté, že si nesmíte sednout. Zájmová sekce Spojených států tam měla světelnou tabuli – na kterou vidělo jen pár lidí – na které vysílala zprávy, deklarace a politické vzkazy. Před ní zabraňoval les ve výhledu na běhající písmenka. Svým neustálým vláním vydávaly ty ohromné kusy látek zvuk rušící okolí v klidném spánky.

I když oficiální verze tvrdila, že těch 138 stožárů tam stojí jako připomínka obětí terorismu, všichni víme že jejich hlavním účelem bylo téměř úplně zakrýt zprávy objevující se v oknech SINA (zájmové sekce USA). Na jedné straně obrazovka a na druhé vlajky byly viditelným symbolem konfrontace dvou vlád, jejíž další vývoj je ve hvězdách. Aby trošku změnili stále se opakující podobu konfliktu, Američané před několika dny obrazovku vysílající do ulice vypnuli. Krátce předtím také byly staženy urážlivé a posměšné billboardy, které kubánská strana kdysi umístila po okolí.

Otázka, kterou si teď mnozí klademe je, co se stane s těmi bijícími kusy látky, když už neexistují věty jež měly zakrývat. Obrovské náklady nutné k údržbě pláten roztrhaných větrem a stěžňů pod neustálým vlivem soli ztrácí smysl bez textů na druhé straně. Demontáž vlajek asi nepřijde hned, ale nakonec k ní dojde. Jednoho dne se budu procházet po nábřežní třídě svého města a nebude nic co by přerušovalo jednotu dvou modří tam kde setkává moře s nebem.

Když už jsou vypnuté vzkazy na digitální obrazovce, je čas i na stažení vlajek co je zakrývaly.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s