Skrytý taxametr

Taxík je sice státní, ale potřeby jsou tvoje. Usedáš tedy za volant s jediným cílem – vytáhnout ze zákazníků co nejvíc. Obviňují tě z obohacování, jenže ty musíš každý večer odevzdat podniku, pro který pracuješ, šedesát konvertibilních pesos. Tuhle sumu nelze vydělat jinak než malými podvůdky, díky kterým ti ještě něco zbude. Když kvótu několik dní po sobě nesplníš, skončíš na ulici a tvé sedadlo v bílé ladě rychle zaujme některý z mnoha dalších zájemců.

A tak sis koupil obrovské zpětné zrcátko, které zakrývá celý taxametr, upravený navíc tak, aby vždycky počítal víc. Používáš taky ten trik s drobnými a necháváš si zbytek, když nemá zákazník peníze přesně. Ve špatné dny riskuješ ještě víc a digitální obrazovku vůbec nezapneš. Jedeš za pevnou cenu, ta ti spadne do klína celá. I když ti vzadu instalovali senzor, který pozná, máš-li zákazníka nebo ne, ty ho jednoduše poprosíš, aby se posadil dopředu, a výdělky pak patří tobě místo společnosti Cubataxi.

Náklady na opravy platíš ty, protože koneckonců nikdo nemá větší zájem na tom, aby pneumatiky neselhaly a nádrž byla vždycky plná. Pokud tě ovšem z práce vyhodí, necháš veškeré investice v taxíku, který dostane někdo jiný, aby dělal ty samé podvody jako ty. Snažíš se tedy urvat, co jde: během čtrnáctihodinové pracovní doby sbíráš na ulici turisty, kteří o vzdálenostech mezi dvěma body ve městě nemají nejmenší představu. Zatímco je vezeš od Capitolia k Santa Maríí nejdelší možnou cestou, povíš jim, jak je situace špatná a že máš doma tři děti. Když vystupují, řekneš si o částku třikrát převyšující ujeté kilometry a spočítáš si, že s takovou nebudeš dneska muset odevzdat veškeré příjmy „Jim“. Díky těmto opakujícím se podvůdkům si můžeš alespoň část výdělku odnést až domů.
„Oni“ je zájmeno označující moc, stát a presidenta.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s