Počítač bez papírů

 

Zaklepali na dveře s příkazem k domovní prohlídce, který Aldově matce ani neukázali. Šli si rovnou sednout k počítači plnému textů písní, slavných po celém ostrově. Nebylo možné policistovi vysvětlit, že ten dlouhovlasý chlap potetovaný po celém těle není žádný delikvent. Lidem v uniformách hiphop nikdy neseděl a nějaká pomalovaná mánička se v jejich očích okamžitě podobá zločinci. Zapomněli, že právě o téhle máničce mluvil ani ne před týdnem Juanes na Náměstí Revoluce, když zmiňoval skupinu Los Aldeanos. Zpráva o zadržení se roznesla po okolí, dokonce sám Silvio Rodríguez zasáhl, aby nechali Alda jít a vrátili mu počítač.

Alda a Biana už obrali téměř o vše. Zůstal jim jenom ohromný hudební dar, který jim cenzura vzít nemůže. Jejich přátelé začali rozdávat letáky oznamující zásah proti populárnímu duu a prohlašující, že „ujmout se těchto mužů, životně důležitých pro národ, je otázkou cti“. Naše společnost je ale internována na jednotce intenzivní péče, byly jí transplantovány některé orgány a dialyzační jednotka je napojena tam, kde by normálně mělo fungovat občanské vědomí. Žijeme na ostrově, kde se hubí a amputuje proto, že pár jedinců považuje za gangrénu to, co je ve skutečnosti prostě a jednoduše jiné.

Tím, že si odvedli hudebníka i s počítačem (ke kterému neexistují doklady o vlastnictví, tak jako u většiny počítačů na Kubě), mu asi aplikovat odstrašující injekci na zvýšení strachu. Jenomže dnes už to nefunguje tak jako kdysi. Dnes se strach přetaví v písničky, blogy, disky jež kolují z ruky do ruky. Konfiskace a zatýkání jen způsobují, že se dostanou do ještě většího počtu rukou.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s