Letní dovolená


Stovky tisíc Kubánců je na letní dovolené, mezi nimi i studenti, kteří si do září užívají skoro dvou měsíců volna. Letní volno je v období největších veder a všichni analytici se shodují, že i společenský tlak dosahuje na začátku srpna svých nejvyšších hodnot. Kombinace horka, nedostatku a školních prázdnin rozčiluje především ty dospělé, kteří sní o dobře vyvenčené, nakrmené a klidné rodině. Mnoho rodičů musí přestat chodit do práce, protože nemají kde nechat své děti a ve většině zaměstnání tak v červenci a srpnu klesá produktivita práce.

Léto láká na pláž, zvlášť na úzkém ostrově, kde jsou pobřeží i v nejširším místě vzdálena méně než sto kilometrů od sebe. Koupání v moři s sebou ale přináší spoustu těžkostí. Především kvůli dopravě, ale také proto, že když už člověk leží na písku, zjistí, že většina gastronomických nabídek je v konvertibilních pesech. To platí i o slunečnících.

Zhnusení a nuda nás dřív nebo později zažene domů, do těch částí domácnosti, které potřebují opravit. Viklající se židle, napůl ucpaný odpad dřezu, zástrčka, ze které létají jiskry, starý sušák na prádlo, který už neudrží tíhu mokrého oblečení a proděravělá splachovací nádržka. Zkrátka ta spousta míst, které se časem opotřebují a kterým se musíme věnovat když máme chvilku volna. Na konci dovolených si pak kolegové v práci vykládají častěji o úskalích oprav kuchyňského osvětlení, než o teplých vodách Karibiku.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s