Nesnesitelná kulatost golfového míčku

Obrázek převzatý z http://www.defondos.com/

Obrázek převzatý z: http://www.defondos.com/

Stejně jako koláč, který se začne krájet už než se upeče, prodoužila naše vláda dobu, po kterou mohou užívat půdu zahraniční investoři, na 99 let. Porce naší vlasti skončí v rukou těch, kteří se mohou pochlubit cizím pasem, zatímco domácí podnikatelé stěží dostanou užívací právo na zemědělskou půdu na 10 let. Oficiální noviny mluví o „obchodě s nemovitostmi“, i když všichni víme, že půda, naše půda, není dosažitelná pro Kubánce, kteří by chtěli kousek získat, aby na něm mohli stavět.

Dalším překvapením posledních dní byla i zpráva o vytvoření řady golfových hřišť po celém ostrově. S cílem přilákat movité turisty se otevřou zelené, opečovávané plochy trávníku, obklopené luxusními službami. Když jsem o vzniku těchto zábavních parků vyprávěla kamarádce, první, na co se mě zeptala, bylo, jak budou zeleň a svěžest trávníku udržovat? Pro ni, která žije ve čtvrti, kde je dodávka vody jen dvakrát týdně, je představa rozprašovačů, rozstřikujících jemnou rosu mezi golfovými brankami, bolestná. Bude si muset zvyknout tahle moje kamarádka, protože propast mezi domácími nemajetnými, a těmi, kteří přijedou zvenku s praskajícími peněženkami, se bude rozšiřovat…

Dokážu si představit jak to bude dál: práce na těchto golfových hřištích bude privilegiem pro ty nejdůvěryhodnější; kolem hřišť se rozestaví muži v obleku s kravatou a s připnutými mikrofony, kteří budou hlídat, aby tam domácí nemohli vstoupit a … dožijeme se toho … přijde řada i na nejvýznačnější představitele státu a jejich věrné, aby se chopili hole a dokončili kolečko míčku. Budou tak mít trénink do budoucnosti, kterou už plánují, kdy budou stát v krátkých bermudách na posekaném golfovém hřišti a my se na ně budeme dívat odsud, z druhé strany plotu.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s