Tarará

Vítejte pane Marschalle“ (1952) film španělského režiséra Luise Garcíi Berlangy

"Vítejte pane Marschalle“ (1952) film španělského režiséra Luise Garcíi Berlangy

Po dvou týdnech na pionýrském táboře Tarará jsme se se sestrou vracívaly domů a vyprávěly o dovádění na pláži. Tentokrát to ale mělo být jinak. Měly jsme se účastnit představení, které mělo někomu velmi důležitému ukázat, jak se soukromá vilová čtvrť proměnila v místo rekreace pro děti dělníků. Na trávníku na břehu řeky jsme vytvořili pět velkých kruhů, představujících pět kontinentů a oblečení v typických krojích z každého regionu jsme se vzali za ruce. Na mě připadlo představovat Litevku.

Maminka pronajala kostýmy v obchodě na ulici Galiano, ze kterého dnes už zbývá jen stoka, vytékající na chodník. Měla jsem mít na sobě blůzu s dlouhými rukávy, na ní vestu z tlusté látky s barevnými výšivkami, na hlavě čelenku a na botech navlečené kamaše. Ten převlek nebyl pro úmorné léto v červenci roku 1984 moc vhodný, ale ze zvědavosti, kdože bude ten vznešený host, jsem vydržela několik dní zkoušení. Blízko mne trpělo vedrem několik spolužaček ze stejné školy, zabalených do barevných krojů z Mongolska. Vedoucí zapískal na píšťalku a my se na posekaném trávníku točily na jednu nebo na druhou stranu a čekaly na ty vznešené oči, které se na ty naše otočky budou dívat.

V plánovaný den, kdy jsme měly předvést náš světový tanec, jsem zjistila, že mi někdo na ubytovně sebral jednu kamaši a sestra vykazuje první příznaky úžehu. Bez chuti jsme se točili v kruzích, když se roznesla zpráva, že bratr nejvyššího vůdce dorazí každou chvíli. Karavana rychlých aut přejela most přes řeku Tarará, byly to tři vínové Alfy Romeo. O minutu později nám řekli, že můžeme rozpustit formace, ten významný návštěvník už odjel. Raúl Castro, stejně jako ve španělském filmu Vítejte pane Marshalle, nás tam nechal stát v krojích a s nacvičenou choreografií.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s