Trh s tichem

Adolescenti popravení v Íránu v roce 2005 za homosexualitu. Obrázek převzatý z http://www.enkidumagazine.com/

Adolescenti popravení v Íránu v roce 2005 za homosexualitu. Obrázek převzatý z http://www.enkidumagazine.com/

Pořád ještě nemůžu uvěřit tomu, že se kubánská delegace při OSN svým hlasem přidala ke skupině „států, které se ve své legislativě dívají na homosexualitu jako na delikt, za který je v pěti z nich možné aplikovat trest smrti“. Tu větu v závorkách jsem si nevymyslela, pochází z deklarace CENESEXU (Národního centra sexuální výchovy), vysvětlující tu absurditu a omlouvající tu nestoudnost. Na zvláštním seznamu, na kterém stojí jména některých velkých uzurpátorů individuálních svobod, je také tento ostrov, kde nás oficiálně už nějakou dobu ujišťují, že doba pronásledování homosexuálů už je otázkou minulosti.

Je zbytečné říkat, že Kubánců se nikdo neptal, zda může jejich jménem ratifikovat rezoluci, která připouští trest smrti za sexuální orientaci obětí. V oficiálním tisku se neobjevilo ani slovo, ani jeden transvestita nemohl vyrazit na Náměstí revoluce nebo před Ministestvo zahraničí, aby demonstroval svůj nesouhlas s tímto gestem politické účelovosti. Na začátku stála prezentace Beninu, která iniciovala změnu v rezoluci o mimosoudních, zrychlených a nezákonných popravách, díky níž už OSN nebude zkoumat, zda se obžalovaný dostal do své situace za lásku k osobě stejného pohlaví. S hrůzou se účastníme kruhu, vytvořeného netolerantními, spoluviny mezi sektáři, kteří oněmí když vidí zločiny páchané ostatními, aby si tak koupili jejich ticho, až ho budou sami potřebovat.

Je smutné, že instituce, která usilovala o větší respekt k různorodosti – jako je CENESEX – teď dělá psí kusy, jen aby nemusela nazvat věci pravými jmény. Mariela Castro se nemůže schovávat za stručné vyjádření, které neobsahuje přiměřené odsouzení chyby, jíž se dopustila naše delegace při OSN. Příští neděli bude vystupovat v televizním programu Pasaje a lo desconocido (Jízdenka do neznámého), kde bude představovat dokumentární film, pojednávající o toleranci ke gayům a lesbám. Myslím, že by to byl vhodný okamžik, aby nám vysvětlila, proč nebyla její odpověď energičtější a proč její mlčení znělo jako mlčení spolupachatele.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s