Den bez drobných obchodníků

Už ráno měl den atmosféru katastrofy. Nemohla si dát ranní kávu, protože prodavač s termoskou a kelímky nebyl na svém rohu. Takže pomalu šla až na zastávku autobusu, zatímco sledovala, jestli se neblíží nějaké společné taxi. Nic. Ani stařičký Chevrolet nejel po ulici, ani jiný vůz, který má kapacitu až 12 lidí. Po hodině čekání konečně nastoupila do autobusu. Rozčilovalo ji, že ji kručí v žaludku a nemá nic k jídlu.

Toho dne v práci neudělala moc. Ředitelka nepřišla, protože její chůva nedorazila. Nedorazil také správce, praskla mu totiž pneumatika na autě Lada a servis v jeho ulici byl zavřený. V polední pauze byly tácy s jídlem tak prázdné, že se skoro vznášely. Nepřišel zelinář, co nabízí zeleninu a jídlo navíc se kterými se dá doplnit oběd. Vedoucí oddělení mezinárodních vztahů mel nervový záchvat, takže nemohl vytisknout fotky, které potřebovala na vízum. Nápis „Zavřeno“ na dveřích nejbližšího ateliéru jí zkazila plány na cestování.

Rozhodla se jít pěšky, aby se vyvarovala dalšímu čekání. Syn se jí zeptal, jestli mu dá něco na svačinu, ale prodejce chleba se skřípavým hlasem se neukázal. Také stánek s pizzou měl zavřeno. Návštěva zelného trhu jí také zanechala prázdné ruce. Uvařila to málo co našla doma. Na vytírání použila staré tričko, protože prodejce houbiček a žínek se neobjevil. Větrák se nechtěl zapnout a opravář domácích potřeb se v dílně ani neukázal.

Šla si lehnout, zpocená a cítila se nepohodlně. Přála si, aby se vzbudila a ty postavy, které ji doprovázejí životem, byli zpět: drobní obchodníci, bez nichž jsou její dny sledem odříkání soužení.

 

Rozhodla se jít pěšky, aby se vyvarovala dalšímu čekání. Syn se jí zeptal zda-li mu dá něco na svačinu, ale prodejce chleba se skřípavým hlasem se neukázal. Také stánek s pizzou měl zavřeno. Návštěva zelného trhu jí také zanechala prázdné ruce. Uvařila to málo co našla doma. Na vytírání použila staré tričko, protože prodejce houbiček a žínek se neobjevil. Větrák se nechtěl zapnout a opravář domácích potřeb se v dílně ani neukázal.

Šla si lehnout, spocená a cítila se nepohodlně. Přála si, aby se vzbudila a ty postavy, které ji doprovázejí životem, byli zpět: drobní obchodníci, bez nichž jsou její dny sledem odříkání soužení.

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s