#LepšíNazíNež

Žena s odhalenými ňadry pronáší proroctví v pomíjivém uměleckém díle. Nacházíme se v Havaně v osmdesátých letech a jedná se o skandál, který doprovází expozici „Devět alchymistů a jeden slepec“. Skončí to jejím uzavřením a několik umělců je prohlášeno za „zlo“. Nahota je vzdor, protest, v zemi, kde se moc dodnes obléká do zelené uniformy s dlouhými rukávy. Oděv, ve kterém je horko a který skrývá místo aby ukazovalo.

Autoritativní systém snáší nahotu špatně. Připadá jim nečistá, špinavá, ponižující, i když ve skutečnosti je to přirozený a naturální stav lidského bytí. Jsou úzkoprsí, prudérní a stydliví. Děsí je jakékoliv anarchistické heslo a a přílišně vystavenou kůži berou jako gesto vzdoru. Myslí si to, protože vlastně vidí lidské tělo jako něco nečistého a obscénního. Proto svlečení protivníků slouží jako jedna z represivních praktik, které si nejvíce užívají. Věří, že sundáním oblečení je degradují na pouhá zvířata. Proto také opozici nazývají červy, prevíty nebo šváby.

V cele bez oken dozorci nutí politického vězně, aby se svlékl. V pokoji kde nikdo neuslyší její křiky, tři ženy osahávají pod oblečením právě zatknutou ženu. V přístřešku ve venkovské škole sprchy nemají závěs, aby žádný ze studentů nemohl vlastnit prostor pro své vlastní tělo. Ve studené a šedé místnosti jsou Židé nuceni svléknout se, před tím, než jsou nahnáni do plynových komor. Vysvléct za účelem zneuctění, zbavení lidskosti, zabití

Fotky, které přicházejí z Venezuely potvrzují, že se stále praktikuje zabavení oblečení jako morální trest. Mladík je skupinou lidí svlečen, protože ho chtějí ponížit a ukázat každý centimetr jeho kůže. Ovšem dopadne to tak, že se z něj stane ikona je krásný, čistý, upřímný. Na lidském těle není nic špinavého! Není proč být zahanbený kvůli tomu, že před někým stojíme tak jak jsme přišli na svět!

Ať se stydí ti, co se schovávají za uniformy, pláště, vojenské hodnosti, které si sami udělují. Ať jsou zahanbení ti, co se schovávají za ostudné šaty ušité ze strachu!

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s